Održan prvi sastanak projekta BLUESLINKS – Blue economy new skills

Predstavnici Odjela za primijenjenu ekologiju i Pomorskog odjela Sveučilišta u Dubrovnika sudjelovali su na prvom sastanku projekta BLUESLINKS – Blue economy new skills. Projekt je financiran sredstvima EU kroz Program prekogranične suradnje između Italije i Hrvatske za programsko razdoblje 2021.-2027.

Takozvani ‘tradicionalni sektori’ (ribarstvo, akvakultura, i nautičke usluge) oduvijek su činili okosnicu plavog gospodarstva Europske unije, no mnogi se od ovih sektora suočavaju s izazovom nedostatka inovativnih usmjerenja za povećanje kapaciteta i kvalificirane radne snage. Cilj projekta je prepoznavanje potreba malog i srednjeg poduzetništva, promicanje procesa inovacije i S3 pametne specijalizacije te poboljšanje njihovih kapaciteta za privlačenje nove radne snage.

Konzorcij je sačinjen od 8 partnera. Vodeći partner je Razvojna agencija DELTA 2000, Tehnološki park Andrea Galvani – POLOAA, Konfederacijsko-kooperativna regionalna zajednica Veneto – Confoco Veneto, Lokalna akcijska grupa za ribarstvo Costa dei Trabocchi, Sveučilište u Salentu, Agencija za razvoj Zadarske županije ZADRA NOVA, Udruga za zaštitu prirode i okoliša i promicanje održivog razvoja Argonauta i Sveučilište u Dubrovniku.

Predviđeno trajanje projekta je 30 mjeseci, od 1. travnja 2024. do 30. rujna 2026. godine.

Predhodni članakZapočela provedba projekta BIOBASED
Slijedeći članakSveučilište u Dubrovniku postaje član Alijanse europskih sveučilišta EUNICoast European University of Islands, Ports & Coastal Territories: Odobren projekt vrijedan 14,4 milijuna eura