Partnerski sastanak projekta MARLESS u Veneciji

Predstavnici Sveučilišta u Dubrovniku s Odjela za primijenjenu ekologiju  te Laboratorija za inteligentne autonomne sustave (LARIAT) sudjelovali su protekli tjedan na partnerskom sastanku projekta MARLESS. Sastanak se odvijao kroz tri dana na otoku San Servolu u blizini Venecije. Tijekom sastanka predstavljena su dosadašnja postignuća partnera s posebnim osvrtom na zadnji projektni sastanak koji će se sljedeće godine održati u Dubrovniku.

Projekt MARine Litter cross-border awarenESS and innovation actions provodi se od 1. lipnja 2020. do 31. prosinca 2022. godine u okviru CBC Programa „2014-2020. Interreg V-A, Italija – Hrvatska“ i sufinancira iz Europskog fonda za regionalni razvoj. Projekt se bavi problemom otpada u Jadranskom moru s različitih aspekata uključujući praćenje količine otpada u moru, podizanje svijesti građana o tom problemu, pilot aktivnosti kojima je svrha testirati eksperimentalne procese uklanjanja otpada iz mora, kao i prekogranično upravljanje koje bi smanjilo količinu otpada koji dospijeva u Jadransko more.

Predhodni članakDoktorirala Anamarija Falkoni
Slijedeći članakSuradnja Odjela za primijenjenu ekologiju sa Sveučilištem Babeș-Bolyai iz Cluja u Rumunjskoj