Pomorski odjel postao član Međunarodne udruge pomorskih učilišta (IAMU)

Pomorski odjel Sveučilišta u Dubrovniku postao je član Međunarodne udruge pomorskih učilišta (IAMU) temeljem odluke Međunarodnog izvršnog odbora (IEB) usvojene na 22. Godišnjoj općoj skupštini (AGA) održanoj u Batumiju u Gruziji 19. listopada 2022. godine. Sporazum o članstvu su potpisali doc. dr. sc. Srđan Vujičić, pročelnik Pomorskog odjela, i gospodin Glenn Blackwood, predsjednik IAMU-a.

Ovim članstvom u krovnoj instituciji pomorske akademske zajednice omogućena je globalna prepoznatljivost Pomorskog odjela Sveučilišta u Dubrovniku, izravno sudjelovanje u raduIAMU-a kao savjetodavnog tijela Svjetske pomorske organizacije (IMO), većoj mobilnosti studenata i nastavnika, te razvoju znanstvenih i stručnih projekata s izravnim financiranjem Nippon zaklade. Ovo je veliki uspjeh za Pomorski odjel, Sveučilište u Dubrovniku i grad Dubrovnik.

Nastavnici Pomorskog odjela su  u protekloj godini objavili četiri znanstvena rada u autorstvu i koautorstvu u IAMU Proceedings , i rad u prestižnom znanstvenom časopisu Journal of Maritime Affairs (JOMA) Svjetskog pomorskog fakulteta (WMU).

Predhodni članakErasmus students took part in theme walking tours around the city
Slijedeći članakOur Maritime Department became a member of the International Association of Maritime Universities (IAMU)