SINDIKAT POMORACA i ITF ODRŽALI PREDAVANJE STUDENTIMA POMORSKOG ODJELA

Vana Bosto i Marijana Smokvina, predstavnice sindikata pomoraca i Romano Perić, predstavnik sindikata ujedno i ITF kooridantor u RH te inspektor (ITF) u Dubrovniku održali su 23. ožujka predavanje studentima trećih godina Pomorskog odjela. Ovim predavanjem studenti su upoznati s radom sindikata, beneficijama koje im članstvo u sindikatu donosi, kao i s raznim situacijama u kojima se pomorci mogu naći, a sindikat im može pomoći.

Nakon predstavljanja sindikata predavanje je održao ITF inspektor Romano Perić koji je studentima predstavio brodove koji ne zadovoljavaju propisane standarde pa često posada ili hrana budu smješteni u neadekvatnim uvjetima. Predstavio im je i nekoliko slučajeva u kojima su pomorci bili zakinuti za plaće i kako su ITF inspektori na kraju uspješno riješili slučajeve. Uputio ih je kako se uvijek mogu javiti inspektoru u svojoj držati te da će im on pomoći ako im je potreban inspektor u drugoj državi.

Studenti su nakon predavanja bili puni pitanja oko raznih potencijalnih situacija iz struke.

Predhodni članakTjedan karijera: 2023.
Slijedeći članakOtvorene prijave za plaćeno stažiranje u EU