Studenti Pomorskog odjela Sveučilišta u Dubrovniku posjetili brod Shabab Oman II

Studenti Pomorskog odjela Sveučilišta u Dubrovniku s pročelnikom Odjela doc. dr. sc. Srđanom Vujičićem posjetili su školski brod Kraljevske mormarice iz Omana.

Radi se o prelijepom jedrenjaku dugačkom 87 m i širokom 23 m s ukupno 29 jedara.

Na brodu mladi Omanci, većinom studenti, uče jedriti, a brod diljem svijeta pronosi poruku Omana o miru i prijateljstvu.

Posjet Dubrovniku nastavak je suradnje omanskih sveučilišta sa Sveučilištem u Zagrebu u projektu koji je potvrdio prijateljstvo Hrvatske i Omana.

Predhodni članakStudents of the Maritime Department of the University of Dubrovnik visit the ship Oman II
Slijedeći članakZnanje postižemo tijekom studija i nakon toga, naravno, svojim iskustvom!