Prijediplomski studij Pomorske tehnologije jahta i marina

O studiju

Studij osposobljava sve one koji žele živjeti od mora i uz more za radna mjesta u menadžmentu marina, za poslove iznajmljivanja (charteringa) jahta i brodica i za zvanje skipera.

Studenti u teorijskoj nastavi uče o pomorskim, prometnim i gospodarskim temeljima potrebnima za upravljanje nautičkim turizmom i realizaciju pomorskog prometa.

Praktične se vježbe izvode u laboratorijima Sveučilišta u Dubrovniku, na školskom istraživačkom brodu “Naše more”, na jedrilicama i u marinama.

Trajanje studija

Sveučilišni prijediplomski studij Pomorske tehnologije jahta i marina traje tri godine, ili šest semestara (180 ECTS bodova).

Zvanje koje se stječe

Po završetku sveučilišnoga prijediplomskog studija student stječe akademski naziv sveučilišni prvostupnik (baccalaureus) inženjer pomorskih tehnologija jahta i marina (univ. bacc. ing. nav. techn).

Mogućnosti nastavka studija

Nakon završenoga prijediplomskog studija student ima mogućnost nastaviti studirati na diplomskom studiju Pomorstvo, a nakon završenoga diplomskog studija, na poslijediplomskom sveučilišnom studiju Pomorstvo.

studomat
e-učenje upute