Gostujuće predavanje stručnjaka Svjetske banke dr. Jose Luis Diaz Sancheza

U ponedjeljak, 9. studenoga 2020. godine dr. Jose Luis Diaz Sanchez održat će gostujuće predavanje domaćim i inozemnim studentima Odjela za ekonomiju i poslovnu ekonomiju. Predavanje se održava u sklopu kolegija Business Finance nositeljice izv. prof. dr. sc. Iris Lončar, kolegija Monetarna ekonomija nositelja izv. prof. dr. sc. Tonća Svilokosa te kolegija Konkurentnost suvremenih gospodarstava / Competitiveness of modern economies nositelja izv. prof. dr. sc. Nebojše Stojčića.  Dr. Jose Luis Sanchez je u svojoj karijeri radio za renomirane svjetske institucije poput Svjetske banke i Međunarodnog monetarnog fonda. Kao stručnjak Svjetske banke bio je zadužen za makroekonomske analize i fiskalno upravljanje niza zemalja u razvoju (Tunis, Alžir, Maroko, Komori). Studentima Sveučilišta u Dubrovniku govorit će o aktivnostima Svjetske banke i MMF-a i njihovoj ulozi u ostvarivanju fiskalne stabilnosti i borbi protiv siromaštva sa posebnim osvrtom na gospodarsku krizu 2008. godine. Predavanje se održava u 8 sati u velikom amfiteatru uz obvezno poštivanje epidemioloških preporuka.

Predhodni članakUpoznajte umjetnu inteligenciju kroz strojno učenje
Slijedeći članakTerenska nastava iz kolegija Dijagnostika kvarova