Natječaj za dodjelu Rektorove nagrade za najbolja studentska znanstvena, stručna ili umjetnička ostvarenja

Na temelju članka 57. stavak 3. Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju („Narodne novine“, br.: 123/03., 198/03., 105/04., 174/04. i 2/07.-Odluka UsRH, 46/07., 63/11. i 94/13, 139/13, 101/14 – Odluka UsRH, 60/15 – Odluka UsRH i 131/17) i članka 24. Statuta Sveučilišta u Dubrovniku, a u skladu s odredbama Pravilnika o godišnjim nagradama i priznanjima najboljim studentima Sveučilišta u Dubrovniku, raspisujem

Natječaj

1. Raspisuje se natječaj za dodjelu Rektorove nagrade  za najbolja studentska znanstvena, stručna ili umjetnička ostvarenja u akademskoj 2020. / 2021. godini.

2. Rektorova nagrada u ovoj kategoriji dodjeljuje se radi poticanja znanstveno – istraživačkog, stručnog i umjetničkog rada, a godišnje se može dodjeliti najviše do 5 (pet) nagrada.

3. Prijave na natječaj mogu se podnijeti do 13. prosinca 2021. zaključno do 15,00 sati. Prijave se dostavljaju u pisanom obliku u tajništvo Odjela ili elektroničkom poštom na službenu mail adresu odjela, s naslovom „Prijava za rektorovu nagradu“. Prijava glasi na ime i prezime studenta, a može je podnijeti student u vlastito ime ili ga mogu nominirati drugi studenti, nastavnici, znanstvenici i zaposlenici Sveučilišta u Dubrovniku kao i pojedinci, tvrtke  i ustanove izvan Sveučilišta. Prijava mora sadržavati obrazloženi prijedlog za dodjelu nagrade te rad koji se predlaže za nagradu.

4. Za rektorovu nagradu mogu se nominirati kandidati koji su u akademskoj 2020./2021. imali studentski status na Sveučilištu u Dubrovniku kao redoviti ili izvanredni studenti preddiplomskih ili diplomskih sveučilišnih ili stručnih studija, a koji nisu ponavljali godinu.

5.  Studenti mogu prijaviti objavljeni znanstveni rad u znanstvenom časopisu ili zborniku znanstvenog skupa, odnosno umjetničko ostvarenje jednog ili više autora. Završni rad i diplomski rad ne mogu se prijaviti za natječaj. Nagrada se može istom studentu dodijeliti u pravilu samo jednom u tijeku studija.

6. Pročelnik odjela ili voditelj studija izvan sveučilišnih odjela na kojem student studira ili je studirao u akademskoj 2020. / 2021. godini imenuje Povjerenstvo za izbor najboljih prijavljenih radova. Zaključak Povjerenstva s rang listom prijavljenih radova za dodjelu nagrade dostavlja se rektoru do 20. prosinca 2021. Konačnu odluku o dodjeli nagrade donosi rektor.

7. Odluka o dodjeli nagrade s popisom nagrađenih studenata i radova objavljuje se na oglasnim pločama sveučilišnih sastavnica i na mrežnim stranicama Sveučilišta.

8. Rektorova nagrada za najbolja studentska znanstvena, stručna ili umjetnička ostvarenja sastoji se od povelje i novčanog iznosa.

9. Natječaj se objavljuje na oglasnim pločama i mrežnim stranicama Sveučilišta u Dubrovniku.

prof. dr. sc. Nikša Burum

Predhodni članakNatječaj za upis u I. godinu preddiplomskih studija u akademskoj 2022./2023. godini
Slijedeći članakIzvješće o izborima za studentske predstavnike u Studentski zbor Sveučilišta