Gostujuće predavanje Antonije Medo – Rogač kao namirnica u slastičarstvu

U sklopu nastave iz kolegija Gastronomija 2, studentima 2. godine preddiplomskog stručnog studija Hotelijerstvo, restoraterstvo i gastronomija, gostujuće predavanje i radionicu o blagodatima rogača kao namirnice te njegovoj uporabi u gastronomiji održala je slastičarka Antonia Medo. Antonia je trenutno zaposlena na izradi kratkih programa unutar projekta Regionalnog centra kompetentnosti u turizmu i ugostiteljstvu, Turističke i ugostiteljske škole Dubrovnik.

Studenti gastronomije upoznali su se s tradicionalnom namirnicom rogačem, koja je zanimljiva iz nutritivnog i gastronomskog aspekta, a zapravo zapostavljena širom dalmatinske regije. Imali su priliku upoznati se s plantažama rogača u svijetu i Hrvatskoj, plodovima rogača te različitim stupnjevima mljevenja istog (grubo mljevenje – brašno ili pak fino mljevenje – u obliku praha/pudera).

Za kraj studenti su imali priliku kušati bezglutensku tortu od rogača s namelaka kremom od rogača dekoriranu kavijarom od rogača i lavandom.

Hvala dragoj Antoniji na dolasku, a sljedeća na redu radionica nam je o ljutoj naranči, pravimo sladoled! 

Predhodni članakProject implementation of ‘3R – Recycle, Renew, Reuse’ starts
Slijedeći članakStudentska anketa o kvaliteti nastavnih aktivnosti