Prijediplomski studij Poslovna ekonomija smjer IT menadžment

O studiju

Studijski smjer IT menadžment orijentiran je na obrazovanje IT menadžera u: turizmu, ugostiteljstvu, trgovini, bankarstvu, javnom i ostalim gospodarskim sektorima, kojima se u različitim nastavnim sadržajima nudi sagledavanje temeljnih ekonomskih znanja u međuodnosu sa znanjima o načelima održivoga gospodarskog razvoja.

Suvremena poduzeća svoju učinkovitost temelje na informacijsko-komunikacijskoj tehnologiji i ljudskim potencijalima obrazovanima za njezino cjelovito iskorištenje. Osnova konkurentnosti suvremenih poduzeća proizlazi iz njihove sposobnosti da na najbolji način iskoriste unutarnje i vanjske poslovne podatke i pretvore ih, uz pomoć dobro koncipiranih informacijskih sustava, u osnovu za odlučivanje i upravljanje.

Temeljem informacijsko-komunikacijske tehnologije i njezine neposredne povezanosti s obrazovanim ljudskim potencijalima, koji povezuju znanja iz poslovne ekonomije i informacijsko-komunikacijskih tehnologija, mnoga poduzeća stječu strateške prednosti na tržištima. Dosadašnja iskustva pokazuju da se najuspješniji poslovni rezultati postižu integracijom kompetencija, znanja i vještina iz poslovne ekonomije i kompetencija, znanja i vještina iz područja informacijsko-komunikacijskih tehnologija.

Trajanje studija

Sveučilišni prijediplomski studij Poslovna ekonomija, studijski smjer IT menadžment traje tri godine, ili šest semestara (180 ECTS bodova).

Zvanje koje se stječe

Po završetku sveučilišnoga prijediplomskoga studija student stječe akademski naziv sveučilišni prvostupnik (baccalaureus) poslovne ekonomije (univ. bacc. oec.).

Mogućnosti nastavka studija

Nakon završenoga prijediplomskog studija student može nastaviti studirati na diplomskom studiju.

Studijski programi na engleskom jeziku

Odjel za ekonomiju i poslovnu ekonomiju nudi gotovo sve kolegije i na engleskom jeziku.

Sveučilište u Palermu, Italija, i Odjel za ekonomiju i poslovnu ekonomiju Sveučilišta u Dubrovniku izvode zajednički Double Degree sveučilišni diplomski studij Ekonomija i Poslovna ekonomija – Marketing i Turizam na engleskom jeziku, prvi iz tog područja u Hrvatskoj, koji omogućuje studentima stjecanje diplome Sveučilišta u Dubrovniku i Sveučilišta u Palermu.

studomat
e-učenje upute