Prijediplomski studij Poslovna ekonomija smjer Međunarodna trgovina

O studiju

Studijski smjer Međunarodna trgovina oblikovan je sa svrhom da se ponude oni nastavni sadržaji koji će studente osposobiti za rad u međunarodnoj trgovini i na komercijalnim poslovima u uslužnim i proizvodnim poduzećima u konceptu razvoja hrvatskog gospodarstva, te uključivanje u međunarodnu trgovinu.

Program preddiplomskog studija Poslovna ekonomija, smjer Međunarodna trgovina polazi od potrebe tržišta rada iz znanstvenih disciplina trgovine i međunarodnog poslovanja, gdje se studenti specijaliziraju za upravljanje poslovanjem u suvremenome gospodarskom okruženju, distributivna u kojemtrgovina ima sve veće značenje će sveučilišni prvostupnici ovog profila u kojemnaći svoje zaposlenje.

U suvremenome poslovnom svijetu mnoga poduzeća posluju globalno, zbog toga su profesionalci koji su upoznati s kultuloroškim i političkim različitostima, kao i s konkurentnošću te uvjetima na globalnom tržištu, vrlo traženi. S diplomom iz Međunarodne trgovine bit ćete spremni za izazove upravo na takvom suvremenom tržištu.

Trajanje studija

Preddiplomski sveučilišni studij Poslovnaekonomija, studijski smjer Međunarodna trgovina traje tri godine, ili šest semestara (180 ECTSbodova).

Zvanje koje se stječe

Po završetku preddiplomskoga studija student stječe akademski naziv sveučilišni prvostupni (baccalaureus) poslovneekonomije (univ. bacc. oec.).

Mogućnosti nastavka studija

Nakon završenoga preddiplomskog studija student može nastaviti studirati na diplomskom studiju.

studomat
e-učenje upute