Susret polaznika radionice za studente povijesti

U Kneževu dvoru u Cavtatu održao se 31. kolovoza 2023. prvi susret polaznika radionice za studente povijesti. Radionicu već treću godinu za redom organizira Zavod za povijesne znanosti HAZU u Dubrovniku i Dubrovačka baština.

Ovogodišnja tema je Zbirka Baltazara Bogišića, a zahvaljujući upraviteljici zbirke doktorici Ivani Lazarević studenti su se upoznali detaljnije s Bogišićevim bogatim opusom i iznimnom ostavštinom. Imali su i priliku iščitati 10 pisama tiskara Antuna Martecchinija Baldu Bogišiću datiranih od 1896-1900. godine, a plan je napisati zajednički članak te rad prezentirati u Lazaretima prilikom izložbe “Zavod za hrvatsku povijest 1971.-2021.” Inače, dubrovački tiskar Antun Martecchini je preveo Bogišićev Opšti imovinski zakonik za Knjaževinu Crnu Goru / Codice civile del Montenegro / i objavio ga u Splitu 1910. godine.

Predhodni članakInterni poziv za podnošenje kandidature za glavnog urednika časopisa „Ekonomska misao i praksa“
Slijedeći članakErasmus+ natječaj za mobilnost studenata u svrhu stručne prakse – projekt KA131 2022.