Obnova priznanja HR Excellence in Research Award

Sveučilište u Dubrovniku uspješno je završilo proces reakreditacije za obnovu priznanja za izvrsnost HR Excellence in Research Award.

U lipnju 2018. g. Sveučilište je primilo poziv Komisije o potrebi ulaska u proceduru reakreditacije dobivenog HR Excellence in Research priznanja za izvrsnost, nakon čega Rektor Sveučilišta imenuje radnu skupinu koja je pristupila izradi analize trenutne situacije vezano za provedbu načela Povelje i Kodeksa za istraživače, a zatim izradi nove Strategije ljudskih resursa na Sveučilištu u Dubrovniku za razdoblje 2019. – 2022. te pripadajućeg akcijskog plana. Nakon toga, a kao dio procedure za obnovu priznanja, u srpnju 2020. uslijedio je Site Visit evaluatora Europske Komisije, koji se zbog trenutne situacije sa pandemijom po prvi put u Hrvatskoj održao online. Evaluatori su tom prilikom intervjuirali članove Uprave Sveučilišta, članove radne skupine za izradu nove strategije i provedbu procesa reakreditacije, kao i 20-ak znanstvenika iz različitih područja znanosti. Po primitku izvješća evaluatora, donesen je revidirani akcijski plan za razdoblje 2020. – 2022., koji je pozitivno ocijenjen te Sveučilište može nastaviti koristiti ovo vrijedno priznanje.

Predhodni članakSveučilište uspješno u prijavi za novu Erasmus+ Povelju za visoko obrazovanje
Slijedeći članakProf. dr. sc. Vesna Vrtiprah i prof. dr. sc. Đuro Benić izabrani u počasno zvanje professora emeritusa