Stipendija iz Fonda “Zlatko i Joyce Baloković”

Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti objavljuje Natječaj za stipendiju iz Fonda “Zlatko i Joyce Baloković” za akademsku godinu 2022./2023. za poslijediplomski studij na Sveučilištu Harvard.

Pozivaju se zainteresirani kandidati da podnesu molbu Upravi Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti.

Molba mora sadržavati sljedeće dokumente:

• potvrdu (dokaz) o prijavi za upis na Sveučilište Harvard u akademskoj godini 2022./2023. (ime škole i programa na koji se kandidat/kinja prijavio/la);
  • životopis;
  • diplomu o završenom visokoškolskom studiju. Iznimno će se uzimati u obzir kandidati koji su u mogućnosti dostaviti dokaz da će diplomski studij završiti do lipnja 2022. godine;
  • preporuke dvoje sveučilišnih profesora;
  • motivacijsko pismo;
  • potvrdu o poznavanju engleskoga jezika (TOEFL, IELTS ili dr.).

Svi dokumenti, osim preporuka koje mogu biti i na engleskom jeziku, dostavljaju se na hrvatskom jeziku na adresu: Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Trg N. Š. Zrinskog 11, Zagreb, napomena: za Balokovićevu stipendiju, u papirnatom obliku i u elektroničkom obliku na adresu: sivcic@hazu.hr.

Natječaj je otvoren do 18. veljače 2022. godine.

Dodatne informacije mogu se dobiti e-mailom: sivcic@hazu.hr.

Predhodni članakZimski ispitni rokovi za akademsku 2021./2022. godinu
Slijedeći članakRecognition awards for achievements in 2021 given to University of Dubrovnik’s employees