Otvoren Natječaj HrZZa: „Partnerstvo u istraživanjima“

Hrvatska zaklada za znanost (HRZZ) objavila je 1. prosinca Natječaj „Partnerstvo u istraživanjima“ .

Rok za prijavu: 28. veljače 2017. do 13:00

Istraživačko područje: sva područja prirodnih znanosti, biomedicine i zdravstva, tehničkih znanosti, biotehničkih znanosti, društvenih znanosti, humanističkih znanosti i interdisciplinarne znanosti.

Voditelj projekta: istaknuti istraživač s međunarodno priznatim dostignućima u znanosti i/ili tehnologiji u području u kojem prijavljuje projekt.

Ukupan proračun: 15.000.000,00 kuna

Najveći ukupni iznos financiranja po projektu: financiranje koje dodjeljuje HRZZ iznosi 200.000,00 do 500.000,00 kuna godišnje, a najveći ukupni iznos financiranja je 1.500.000,00 kuna.

Trajanje financiranja projekta: od 2 do 3 godine.

Okvirni kraj vrednovanja: rujan 2017. godine.

Ukratko o programu:

Program podržava partnerstvo u istraživanjima između javnih sveučilišta ili javnih znanstvenih instituta u RH i izvanproračunskih (izvan Državnog proračuna RH) izvora financiranja iz zemlje i inozemstva kao npr. privatnih tvrtki, jedinica lokalne uprave i samouprave, inozemnih zaklada i agencija koje financiraju istraživanja, inozemne znanstvene organizacije …)

Program podupire relevantna znanstvena istraživanja, koja mogu ubrzati razvoj novih i postojećih poduzeća te nastoji privući one predstavnike industrije i poduzetništva koji mogu doprinijeti ekonomskom i tehnologijskom razvoju Republike Hrvatske.

Istraživači samostalno biraju istraživačku temu. Osnovni elementi vrednovanja su znanstvena vrijednost, originalnost i inovativnost projekta, predložena istraživačka metodologija, potencijal za gospodarski razvoj, te dosadašnja postignuća istraživača – voditelja projekta i suradnika.

Predhodni članakStručna praksa u Irskoj – TRANSLIT
Slijedeći članakNatječaj za stipendije Vlade Mađarske za ak.g. 2017./2018.