Pomorski odjel dobitnik godišnje Nagrade Grada Dubrovnika

Svečana sjednica Gradskog vijeća Grada Dubrovnika uz Dan Grada i Festu svetoga Vlaha održala se 2. veljače 2020. u Kazalištu Marina Držića. Na sjednici su uručene Nagrade Grada Dubrovnika ovogodišnjim laureatima. Dobitnik godišnje Nagrade Grada Dubrovnika je i Pomorski odjel Sveučilišta u Dubrovniku.

Pomorski odjel Sveučilišta u Dubrovniku dobitnik je „Nagrade Dubrovnika“ za izniman doprinos u očuvanju i unapređenju pomorske tradicije Dubrovnika. Pomorski odjel Sveučilišta u Dubrovniku 2019. godine proslavio je dvije značajne obljetnice – 60 godina visokog obrazovanja pomoraca u Dubrovniku i 100 godina od izlaska znanstvenog časopisa za more i pomorstvo „Naše more“. Kroz svoje 60-godišnje djelovanje ova institucija prolazila je razne transformacije i organizacijske strukture. Od Više pomorske škole preko Pomorskog fakulteta Veleučilišta u Dubrovniku i konačno do Pomorskog odjela Sveučilišta u Dubrovniku, institucija je uvijek vizionarski znala zadržati prepoznatljivost i kvalitetu, školujući rukovodeći časnički kadar prema strogim međunarodnim kriterijima, ali i prilagođavajući se novim zahtjevima, uvjetima i trendovima u obrazovanju pomoraca. Stota obljetnica osnutka časopisa „Naše more“ proslavljena je na Pomorskom odjelu osnivanjem i organiziranjem prve međunarodne znanstvene konferencije naziva „Naše more 2019“ koja je okupila znanstvenike iz Europe i Azije. U Republici Hrvatskoj nema drugih znanstvenih časopisa jednako bogate tradicije niti tako visoko pozicioniranih u području pomorstva. Časopis „Naše more“ razvija se i dalje zahvaljujući predanom radu uredništva pri Pomorskom odjelu i tako doprinosi svojim ugledom ne samo Sveučilištu u Dubrovniku nego i Gradu. Dubrovnik je nastao i razvio se na tradiciji pomorstva koja se održala i do danas, a Pomorski odjel Sveučilišta u Dubrovniku zauzima važnu ulogu u visokom obrazovanju. Ujedno je značajan sudionik u našoj nematerijalnoj baštini i tradiciji štovanja svetoga Vlaha kao zaslužni rasadnik novih kapetana festanjula, ali i naših sugrađana, visoko obrazovanih pomoraca, ujedno ambasadora Grada u svijetu.

Izvor i foto: www.dubrovnik.hr

Predhodni članakNATJEČAJ ZA DAVANJE U ZAKUP POSLOVNOG PROSTORA
Slijedeći članakPrijedlog kandidata za dodjelu Diplome cum laude