Rektor Burum potpisao Ugovor o suradnji sa Svjetskom mrežom konzula

Rektor Sveučilišta u Dubrovniku prof. dr. sc. Nikša Burum potpisao je Ugovor o suradnji Sveučilišta u Dubrovniku i Svjetske mreže konzula (FICAC- World Federation of Consuls) s predsjednikom emeritusom FICAC-a Aykutom Ekenom i sadašnjim predsjednikom FICAC-a Nicolausom Margaropoulosom.

Potpisivanje je organizirano uoči Dana državnosti Republike Hrvatske, a Ugovor je potpisan preko platforme Zoom; rektor Burum bio je u Rektoratu Sveučilišta u Dubrovniku, a kolege iz Turske u prostorijama Generalnog konzulata Republike Hrvatske u Istanbulu. Kolege iz Turske istaknuli su kako je Dubrovnik svjetski poznat, ne samo po ljepoti, već i po diplomaciji te da je dubrovačka diplomacija izvorište hrvatske diplomatske tradicije, a diplomatski odnosi Istanbula i Dubrovnika sežu u povijest i ogledni su primjer kompleksnosti i kontinuirane važnosti diplomacije u svijetu.

Predhodni članakNatječaj za stipendije Vlade Republike Italije
Slijedeći članakPosjeti Obrtničkoj školi u okviru projekta Blue-connect