Antea Mlinarić – Igraj na Portugal

Erasmus je nešto najbolje što vam se može dogoditi za vrijeme studiranja i ponosna sam što sveučilište moga Grada sudjeluje u tom programu. Za vrijeme prvog Erasmusa u Madridu posjetila sam Lisabon. Zaljubila sam se na prvi udah, energija u tom gradu je nešto skroz drugačije i ne tipično za jednu Europsku metropolu. Tada sam rekla, ako ikad više budem išla na Erasmus, to će biti Lisabon. Tako je i bilo. Veseli grad prepun različitih ljudi i fasada popločenih šarenim pločicama (azulejos), malih žutih tramvaja i vidikovaca s filmskim zalaskom sunca vrlo brzo je postao moja comfort zona. Ovdje se može uklopiti baš svatko, i ako igraš na sigurno, igraj na Portugal. ISCEM kao fakultet na kojem provodim vrijeme kada ne putujem, a svi znamo da su putovanja sastavni dio razmjene, vrlo ležerno obavlja svoj posao naime, predavanja za master studente su navečer, nisu svaki dan i ima vremena za apsolutno sve, ako i trebaš izostati, ne trebaš izmišljati razne bolesti, jednostavno se sve da dogovoriti. Profesori kao i koordinatorica za strane studente vrlo su pristupačni i fleksibilni. Mladi, ambiciozni ljudi, spremni pomoći kad god to vama, prijateljski pristup i interaktivna predavanja čine studij zabavnim i zanimljivim. Evo, jedan primjer iz moje grupe: Cura iz Brazila koja je došla s ruksakom putovati po Europi, upoznala je kolegicu s fakulteta, upisala se i ostala studirati u Lisabonu,ISCEM. Mislim da je to dovoljan primjer koliko studij može biti zanimljivo, a ne stresno iskustvo.

Lisabon, kao grad, za svakoga ima mjesta. Probaj, ništa te ne košta!

Predhodni članakSara Stevanović – Iskustvo
Slijedeći članakOrsat Juraj Spajić – SIESTA I FIESTA