Edukacija i radionica “Participativnog budžetiranja” u Centru za mlade

Dođi, odaberi svoje prioritete, donesi odluku kako potrošiti 5.000,00 HRK u Centru za mlade Dubrovnik i pri tome se educiraj!

Sudjelovanje u javnom životu je tvoje pravo, ali i odgovornost kojima utječeš na odluke koje se odnose na tvoj život i zajednicu u kojoj živiš.

Participativno budžetiranje je samo jedan od alata koji ti omogućuje neposredno uključivanje u proces donošenja odluka o raspodjeli dijela javnih sredstava.

Kroz ovu radionicu ćeš dobiti dodatnu podršku i svladati vještine o aktivnijem uključivanju u kreiranju budućih aktivnosti Centra za mlade Dubrovnik, te ćeš dobiti priliku sudjelovanja u odlučivanju o potrošnji dijela sredstava Centra za mlade (u iznosu od 5.000,00 HRK, tj. cca 7% proračuna projekta). Ideja koju svi sudionici ocjene s najviše bodova, realizirat će se do 31.12.2022!

Edukaciju i radionicu će voditi gđa. Alisa Aliti Vlašić, koautorica svjetskog atlasa participativnog budžetiranja. Ova dvodnevna radionica će se održati u prostorijama Centra za mlade Dubrovnik (Obala Pape Ivana Pavla II 44A, 20000 Dubrovnik) u razdoblju od 27.10-30.10.2022.

Svi sudionici imaju mogućnost biranja između dva termina;

1. Grupa od 27-28.10.2022 (15h-19h)
  2. Grupa od 29-30.10.2022 (15h-19h)

Udruga Bonsai te poziva da se prijaviš na ovaj događaj najkasnije do 26.10.2022 ispunjavanjem prijavnice koja je dostupna na sljedećoj poveznici: https://forms.gle/7p3AWGLAJfJ45aot6

Za dodatne informacije možeš nas kontaktirati na sljedeći broj mobitela: 0919511009.

Veselimo se tvom dolasku!

Centar za mlade Dubrovnik je jednogodišnji projekt koji kreiranjem edukativnih, zabavnih, participativnih i psihosocijalnih sadržaja, te uređenjem prostora i unaprjeđenjem civilno-javnog partnerstva jača infrastrukturu i prilike za mlade u Dubrovniku. Projekt je u iznosu od 75 000 HRK financiran od Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade Republike Hrvatske i sufinanciran od strane Grada Dubrovnika. Nositelj projekta je Udruga za razvoj civilnog društva Bonsai a partneri su Grad Dubrovnik, Udruga za mlade Maro i Baro, Zajednica tehničke kulture Grada Dubrovnika te Univerzalni istraživački institut UR.

Predhodni članakDruga radionica u obljetničkoj godini Statuta
Slijedeći članakStudenti i alumni Odjela za komunikologiju sudjelovali na treningu Novinarstvom protiv dezinformacija