Otvorene ponude u ponovljenom postupku javne nabave izgradnje

Odmah nakon poništenja postupka javne nabave izgradnje u srpnju prošle godine Sveučilište u Dubrovniku je pristupilo zahtjevnoj pripremi za provedbu novoga postupka, a u skladu s promijenjenom zakonskom regulativom, jer je u međuvremenu stupio na snagu novi Zakon o javnoj nabavi („Narodne novine“ br. 120/16).

Javno otvaranje ponuda u ponovljenom otvorenom postupku javne nabave radova velike vrijednosti održalo se 26. veljače 2018. Zaprimljene su četiri ponude, dostavile su ih dvije zajednice gospodarskih subjekata (Ing-grad d.o.o., Projektgradnja d.o.o. i Tromont d.o.o., te Lavčević d.d. i Lavčević-inženjering d.o.o.) te dva pojedinačna ponuditelja (Kamgrad d.o.o. i Strabag d.o.o.). Budući da je u međuvremenu, od provedbe prvoga postupka javne nabave, došlo do osjetnoga porasta cijena izvođenja radova, sve ponude po svojoj vrijednosti premašuju iskazanu vrijednost predmeta nabave za desetak i više milijuna kuna.

Sveučilište u Dubrovniku ima rok od 90 dana (od isteka roka za dostavu ponuda) za analizu ponuda i donošenje odluke o izboru izvoditelja radova izgradnje kompleksa Studentskoga doma. Međutim, osnovni preduvjet za izbor izvoditelja bit će osiguranje nedostajućih sredstava za zatvaranje financijske konstrukcije, s čime će Sveučilište upoznati Ministarstvo znanosti i obrazovanja u uvjerenju da će se uz njegovu potporu osigurati uvjeti za uspješno okončanje ponovljenoga postupka javne nabave i što skoriji početak radova izgradnje Studentskoga doma.

Predhodni članakJerome Weston: Bounded backstepping control and robustness analysis for time-varying systems unde
Slijedeći članakZapočela suradnja između studija Povijest Jadrana i Mediterana i Gimnazije Dubrovnik